Image

TR
EN

42 Maslak

Tarih

2014
PROJEYİ PAYLAŞIN
Image

İstanbul’un merkezinde en kapsamlı ve iddialı karma projelerden birisine imza atan Bay İnşaat, konforlu ve aynı zamanda niş projesi ile hem şehir hayatına hem de Maslak bölgesine yeni bir bakış açısı getirdi. Bay İnşaat, büyük çaplı bir projede butik yaklaşımı, 42 Maslak ile gerçekleştirdi. Gastronomi, eğlence, alışveriş ve sanatın buluştuğu sıra dışı bir karma yaşam merkezi olan 42 Maslak, modern bireyin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı.

Image

42 Maslak, BAY İnşaat’ın yarım asırlık köklü ve seçkin inşaat geçmişinin gücünü, itibarını ve vizyonunu yansıtıyor. Ekim 2010 tarihinde ruhsatı alınarak inşaatına başlanan 42 Maslak, İstanbul’un merkezinde birbirine entegre 4 farklı konseptten (Rezidans, Yatay Ofis, Multi-Ofis, Perakende/dükkân alanları) oluşan en kapsamlı projedir. Mimari özelliği sayesinde, 42 Maslak’taki yaşam stilleri hem iç içe geçmiş hem de incelikle birbirlerinden ayrılmış durumdadır.

Mimari tasarımı LEED Yeşil Bina Sertifikası alınması hedefiyle hazırlanan 42 Maslak, 2014 yılında Ofis 1, Ofis 2, Ofis 3, Ofis 4 blokları ile 42 Maslak Yatay Ofisleri, Türkiye’de LEED Platinum Yeşil Bina sertifikasına sahip olan ilk, dünyada ise 123. shell & core kategorisinde inşa edilen ticari ofis ünvanını taşıyor. Buna ek olarak 42 Maslak, A Kule ve B Kule’deki rezidans ve penthouse’larıyla 2 ayrı LEED GOLD seviyesinde sertifika almayı başararak, sürdürülebilirlik konusundaki ciddiyetini bir kez daha kanıtlamıştır.

Maslak’ın merkezinde konumlanan 42 Maslak, toplu taşıma noktalarına ve ana ulaşım yollarına çok yakın. İTÜ ve Sanayi Metro duraklarına sadece 200 metre uzaklığında veya bir başka değişiyle sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. İstanbul Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün tamamlanması ise 42 Maslak’ı daha da merkezi bir konuma getirmiştir.

Image

Odak noktası insan, sanat ve yaşam olan 42 Maslak, kat maliklerine ve ofis çalışanlarına renkli bir hayat sunuyor. Rezidans ve ofis sahiplerinin dinlenebileceği, kiralanabilir seminer ve toplantı odalarının bulunduğu 42 Lounge, A Kule ve B Kule’nin 25.katlarında yer alan iki ayrı sosyal tesis 42 Fitness - Pool & SPA ise bu anlayışın en güçlü tezahürlerindendir. 42 Maslak, alışveriş ve yeme-içmeye de yeni bir bakış açısı getiriyor ve hizmet noktalarında mimari açıdan gün ışığını maksimum kullanarak, gelenlerin adeta caddede alışveriş yapıyor hissini yaşayacağı bir alan sunuyor. Özenle seçilen her bir marka kendi alanında tek ve öncü olması ile biliniyor. Bu konsept ile oluşturulan 30,000 m²’lik 42 Shopping Mall; gastronomi, sanat, alışveriş ve eğlenceyi bir araya getiren benzersiz bir alışveriş ve yaşam merkezi olma vizyonuyla, Ocak 2018’den beri hizmet veriyor. 42 Shopping Mall‘de yer alan mağazalar; Türkiye’de ilk defa geleneksel Türk yemeklerinin özgün bir konseptle aynı çatı altında toplandığı 1.800 kişilik oturma kapasitesiyle Türk Lezzet Müzesi, şehrin en özel tasarım markalarının bir araya geldiği Modül İstanbul, 1.000 m2 alandaki sanat galerileri Art!SPACE Galleries, Klasik Otomobil Kulübü Lokali, Imagineer Kids ve Atölye Mayacan çocuk eğlence merkezleri 42 Maslak’ın ayrışan yaşam stilinin önemli unsurlarını oluşturuyor.

Ayrıcalıklı ürün portföyü ve özel mağaza tasarımıyla Türkiye’nin seçkin süpermarket zinciri Macrocenter, Türkiye’nin en iyi spor kulüpleri MacFiT & NuSPA, Urban Riders ve Smash Boxing, 42 Maslak’taki yaşamı daha konforlu hale getiriyor. Gece ve eğlence hayatına yeni soluk getiren FIRIN İstanbul ve Barock Bar ise şehrin enerjisini projenin kalbine taşıyor. Yıllardır Maslak’ta hizmet veren ve yenilenen yüzü ile Neva Eczanesi, Starbucks ve yeni nesil kahveci Rawster, Boston ve çevresinde yayılmış gurme pizza zinciri The Upper Crust Pizzeria, İtalya’nın köklü kahve kurucusu Caffe Vergnano ve diğer Akdeniz lezzetleriyle La Pianta Cafe, sporcuların ve sağlıklı beslenenlerin tercihi Baby Green, hali hazırda 6 şubesi bulunan Saç İstanbul, nadir bulunan niş parfüm markalarını meraklıları ile buluşturan artistik parfümeri Niche Company, dünyanın önde gelen güzellik ve kişisel bakım zinciri Watsons, hızlı şehir hayatına uygun, özel tasarım çorap, pijama, iç çamaşırı, ev giyim, aksesuar ve plaj ürünleri ile Katia & Bony ve tüm bu özel markaların yanı sıra günlük hayata dair pek çok ihtiyacı karşılayacak seçenekler 42 Maslak‘ta.

Eğlence ve sanatın farklı yönlerine de ev sahipliği yapan 42 Maslak’ta, Espor’un tüm ihtiyaçları düşünülerek planlanmış ve hayata geçirilmiş, 3.500 m2 alan üzerinde, 850 m2 fuaye alanı ve yaklaşık 1.000 kişi kapasiteli bir gösteri salonu bulunmaktadır. Salon, 190 m2’lik bir sahne ve 70 m2 Led ekran ile donatılmıştır. ESA E-Spor Arena, Türkiye ve MENA bölgesinin en büyük Espor kompleksidir.

Image

42 Maslak’ın proje mimarı, 14 farklı ülkede ofisleri bulunan dünyaca ünlü mimari grup Chapman Taylor.

Rezidansların ve Ofislerin iç mimarisi Four Seasons Otelleri, Mandarin Oriental, Kempinski gibi dünya çapında prestijli projelere imza atmış Sinan Kafadar – Metex Mimarlık imzası taşıyor.

Alışveriş ve yaşam merkezinin iç mimarisi; Türkiye’deki butik/konsept alışveriş merkezleri ve restoranların iç mimarı ABD+ Design Team’in sahibi İç Mimar Abdullah Burnaz tarafından tasarlandı.

42 Maslak’ın ruhsat ve uygulama projesi ülkemizin en önemli mimarlarından Turgut Toydemir - Piramit Mimarlık tarafından yapılmıştır.

Bahçe estetiğine ve peyzaj işlevselliğine büyük önem verilen 42 Maslak’ta tüm dış mekanlar Deniz Aslan- D.S. Mimarlık ve Peyzaj tarafından tasarlandı.

Proje:

Toplam İnşaat Alanı: 250,000 m²

Toplam Ofis, Rezidans ve Perakende Alanı: 170,000 m²

Yatay&Kule Ofis Alanı: 65,000 m²

Multi-Ofis: 91

Rezidans: 445

Penthouse: 16

Perakende: 28.000 m²

Otopark (kapalı): 60,000 m²

Arsa alınma tarihi: Mart 2006

İnşaat başlama tarihi: Ekim 2010

Proje tamamlanma tarihi: 2016