Image

TR
EN
Image

Sosyal Sorumluluk

Image

Benim Desteğim

Bay İnşaat; sanata, yaratı sektörlerin tamamına ve şehir hayatına olumlu katkı yapan bütün oluşumlara destek olmayı görev edinmiştir.

Yılın İş İnsanları 2012 Ödül Töreni

Tarih: 15.03.2013

Ekonomist Dergisi tarafından her yıl düzenlenen ‘Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’nin 22’incisi, BAY İnşaat 42 Maslak işbirliğiyle 15 Mart 2013 gecesi Renaissance Bosphorus otelinde gerçekleştirildi. Geceye iş ve ekonomi dünyasının önde gelenleri, medya yöneticileri ve özel davetlilerin katılımıyla yoğun ilgi oldu. ‘Young Presidents Organization’ ile Yeni Yıl Partisi BAY İnşaat, dünyada 120’den fazla ülkede 20 bin üyesi bulunan ve toplamda yıllık 6 trilyon dolar gelir elde eden şirketlerin üst düzey yöneticileri, Genç Başkanlar Organizasyonu (Young Presidents Organization-YPO) ile buluştu. YPO’nun geleneksel buluşma yemeğine sponsor olan BAY İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı; Günümüzde 15 milyon kişiye istihdam sağlayan YPO üyesi şirketlerin özellikle Türkiye yatırımlarını arttırmalarının ekonomiye de katkı sağlayacağını belirtti.

Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi

Tarih: 06.10.2012

BAY İnşaat - 42 Maslak, Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisine start verdi. Geçmiş ve geleceği buluşturan özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Modern İstanbul’un yeni yüzü Maslak’ta dengeleri değiştiren BAY İnşaat - 42 Maslak projesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu yılı adına yapılan Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi’nin başlangıç noktası oldu. Kendilerine özgü bir ralli disiplini olan Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi, BAY İnşaat’ın 42 Maslak projesinden start aldıktan sonra Saray, Kıyıköy, Kırklareli güzergâhını izleyerek Edirne’ye ulaştı. Aynı gün dünya kültür mirası olan Selimiye Camii’ni ziyaret eden klasikler, 7 Ekim sabahı Babaeski, Lüleburgaz, Çatalca güzergâhını izleyerek Nuruosmaniye’de ralliyi sonlandırdı. Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi’ne Can Ergene ve Yonca Ergene 1968 F Mercedes Benz, Dilek Altınay ve Lara Altınay 1965 F Ford Mustang, Kerim Yardımcı ve Deniz Yardımcı 1968 F Mercedes Pagoda, Serdar Yanaşan ve Esen Yanaşan 1970 G Ford Galaxie 500 model otomobilleriyle katıldı. Yarışmacılar BAY İnşaat - 42 Maslak Satış ofisinde yarış öncesi kahvaltılarını yaptılar. Kahvaltı sonrası gerçekleşen basın toplantısı ve yarış briefingi ardından 38 klasik otomobil start aldı.

Modül İstanbul ‘‘Sound Design Art Festivali’’ 42 Shopping Mall’ da

Tarih: 02.11.2017

Türkiye’nin gözde tasarım markalarının tek bir çatı altında bir araya gelmesiyle oluşan ve yepyeni bir mağazacılık konsepti olan Modül İstanbul, 42 Shopping Mall’un 5.katında eğlenceli bir festivalle açıldı. 5 gün süren festival boyunca canlı konserler, DJ performansları, happy hour partileri, kahve tadımları, söyleşiler, sound design art showlar, sokak sanatçılarının konserleri, klasik otomobil kulübü sergisi, spor ve dans showlar ve workshoplar ile keyifli vakit geçiren ziyaretçiler aynı zamanda indirimli alışverişin de keyfini çıkardılar.

Klasik Otomobil Kulubü ile “Açık Hava Sinema” Keyfi 42 Maslak’ta

Tarih: 14.06.2017

Maslaklıları ilgi çekici etkinliklerle buluşturan 42 Maslak, 14 Haziran akşamı keyifli bir açık hava sineması gösterimine ev sahipliği yaptı.GQ dergisi tarafından organize edilen etkinlik, Nike ana sponsorluğunda gerçekleşti. Forrest Gump filminin gösterildiği açık hava film gösterimine Porshe Club üyeleri de katıldı. Klasik Otomobil Kulübü’nün renk kattığı akşamda sinemaseverler şehrin merkezinde açık havada film izlemenin keyfini yaşadılar.

ArtBizTech Meetup9: “Görsel Düşünce ve Kavramsallaştırma” 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de

Tarih: 12.11.2017

“Yaratıcılık için Visual Thinking ve Kavramsallaştırma” olan ArtBizTech Meetup’larının dokuzuncusu, 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de düzenlendi. Organizasyonda Yaratıcı iş ve teknoloji çözümleri geliştirmek için gerekli olan “Visual Thinking” (Görsel Düşünme) ve “Conceptualization” (Kavramsallaştırma) yetkinliklerinin “Artful Thinking” (Sanatsal Düşünme) yaklaşımı ile nasıl geliştirilebileceği ele alındı. Farklı sektörlerden katılım gösteren iş ve teknoloji profesyonelleri de konu hakkındaki deneyimlerini aktarma fırsatı buldu. Etkinlikte Kavramsal Sanat’ın öncülerinden Marcel Duchamp’ın yaklaşımının ve bu yaklaşımın karmaşık iş dünyasında karşılaşılan sorunların kavramsallaştırılmasındaki önemi ile kullanılışı da masaya yatırıldı. Etkinliğimizin devamında, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının yer aldığı “Çağdaş Hikayeler” sergisindeki 60’a yakın eser, Çağla Cabaoğlu Art Gallery’nin sanat uzmanları eşliğinde incelenip eserlerin kavramsal olarak hangi sanatsal fikirleri ifade ettiği tartışıldı. Etkinliğin son bölümündeki atölye çalışmasında ise ArtBizTech Creators Lab bünyesinde, “Artful Thinking” perspektifi ve “Design Thinking” metodolojisi kullanılarak geliştirilmekte olan “The Mood of Being Always Connected” inovasyon projesinin kavramsallaştırma çalışması “Visual Thinking” tekniği uygulanarak birlikte gerçekleştirildi.

Klezmerin Ruhu ve Klarnetin Çağrısı

Tarih: 16.05.2016

Edirne’de Vakıflar Haftası dolayısıyla 15 Mayıs Pazar günü düzenlenen “Klezmerin Ruhu ve Klarnetin Çağrısı” konseri, 42 Maslak’ın da aralarında bulunduğu destekçileri ile gerçekleştirdi. İki klarnet virtüözü Giora Feidman ve Serkan Çağrı’nın ezgileri Edirne Büyük Sinagogu’nun tarihi atmosferinde yankılandı. Vakıflar Haftası nedeniyle Arjantinli dünyaca ünlü Musevi klarnet virtüözü Giora Feidman ile Edirneli klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Edirne Büyük Sinagogu’nda 42 Maslak’ın da aralarında bulunduğu destekçiler ile gerçekleşen konserde, izleyicilere müzik ziyafeti verdi. Avrupa’nın en büyük sinegoglarından biri olan ve geçen yıl onarımı tamamlanan Edirne Büyük Sinegogu’nun tarihi atmosferinde gerçekleşen konserde birlik ve hoşgörü mesajları verildi.

“Sinemayı Sevmek’’ Semineri 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de!

Tarih: 15.04.2016

“Artful Living” konsepti ile Maslak bölgesinin İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olması için sanat etkinliklerini aralıksız sürdüren 42 Maslak, sanatseverlerin filmlere bakış açısını değiştirecek sıra dışı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Alanında uzman konuşmacıların güncel sanat tarihi üzerindeki bilgilerini dinleyicilerle buluşturmak üzere disiplinler arası temalarda seminer ve atölye çalışmaları düzenleyen Spot Projects işbirliğinin ilk etkinliği olan “Sinemayı Sevmek” semineri, 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de gerçekleşti. Ela Başak Atakan’ın hazırladığı ve sunduğu seminerde; sinema sanatının kült filmlerinden unutulmaz sahnelerin çözümlemesinin anahtarlarının tanıtıldı.

Ahmet Güneştekin Onuruna Özel Gece, 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de!

Tarih: 01.12.2015

Sanatçı Ahmet Güneştekin’in, Marlborough Barcelona’da açılışı gerçekleştirilen “Kökenin Yetisi” adlı kişisel sergisinin başarısı, 42 Maslak’ta BAY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özmandıracı ev sahipliğinde verilen özel bir davetle kutlandı. 42 Maslak mimarisinin yenilikçi atmosferinde gerçekleşen kutlamaya, BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ile Ahmet Güneştekin, Sabri Özel, Ertuğrul Özkök, Güneri Civaoğlu, Gabi-Müjde Doenyas, Sinan Özkök, Metin Güneş ve Şükrü-Gaye Gürun’un da aralarında bulunduğu iş, cemiyet ve basın dünyasından önemli isimler katıldı.

Sanat ve cemiyet dünyası 42 Maslak Art!SPACE Galleries Happy Hour’da buluştu!

Tarih: 05.11.2015 – 11.12.2015

“Artful Living” konsepti ile özel sanat davetlerine bir yenisini daha ekleyen 42 Maslak, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Shuffle Sergisi için verdiği davette cemiyet ve sanat dünyasının önemli isimlerini ağırladı.

Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Mustafa Taviloğlu, Arzu Kunt, Gabi-Müjde Doenyas, Gonca Kopuz, Can Ünalan gibi cemiyet hayatından ünlü isimlerin katıldığı davette sanatla harmanlanan keyifli saatler yaşandı. Windowist ve Art Next İstanbul’un sahibi Bahri Akdağ’ın da renk kattığı HappyHour, ’Maslak’ın önemli isimlerini bir araya getirdi.

Harvey Nichols Vitrininde 42 Maslak ile Günseli Kato farkı!

Tarih: 23.05.2012

Bay İnşaat’ın 42 Maslak projesi dünyaca ünlü ressam ve minyatür sanatçısı Günseli Kato’nun fırçası ile Harvey Nichols vitrinlerinde yorumlandı. Sanata verdiği önemi her projesinde ön plana çıkaran Bay İnşaat – 42 Maslak projesi, 23 Mayıs 2012 tarihinde sanat alanında yine farklı bir çalışmaya imza attı. Sanatla iç içe bir yaşam sunan “Artful Living” konsepti ile hayata geçirilen Bay İnşaat – 42 Maslak Projesi bu kez ünlü ressam ve minyatür sanatçısı Günseli Kato’nun fırçası ile yorumlandı. Uluslararası arenada lüks modanın temsilcisi Harvey Nichols’ın İstanbul ve Ankara mağazalarında gerçekleşen etkinlik birçok sanatseveri bir araya getirdi.

Harvey Nichols İstanbul ve Ankara mağazalarının vitrinlerine kurulan şantiye dekorunda beton üzerine canlı performans sergileyen Günseli Kato iki çalışmada da birbirinden farklı eserler yaptı. Kato’nun bu özel çalışmasını izlemeye gelenler arasında sanat camiası başta olmak üzere, cemiyet ve iş dünyasından da önemli isimler yer aldı.

Sanatçının canlı performans ile yaptığı eserler İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi’nde ve Ankara Kentpark Alışveriş Merkezi’nde bulunan Harvey Nichols mağazalarının vitrininde bir ay süresince sergilendi.

42 Maslak “2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk” ‘a kapılarını açtı.

Tarih: 06.12.2014

Tasarım Bienali Yürüyüşleri, İstanbul’un her iki yakasında belirlenen 12 farklı bölgeyi kapsıyor. İstanbul’un bugünkü kentselliği, son 100 yılın planlı ve plansız inşaatı üzerinde katmanlanan sermaye odaklı fırsatçı gayrimenkullerin distopik bir karışımı. Bunun kent peyzajı üzerindeki etkileri de oldukça dramatik. Bu durum, Boğaz’ın tepesinde Belgrad Ormanı’na komşu bir iş bölgesi olan Maslak’da çok net görülebilir. Maslak’da son 50 yılda birbirini takip eden inşaat furyaları tip ve işlev olarak karışık bir yapılaşmayla sonuçlandı. Bu yapı karışımında büyük bir üniversite kampüsü, lise kampüsleri, bol sayıda yüksek ofis binaları ve konut kompleksleri, otomobil servis istasyonları, binicilik merkezleri, alışveriş merkezleri, performans merkezleri, gecekondular ve bir de kışla bulunuyor. Bütün bu ilgisiz işlevler planlamadan uzak formel ve informel bir yol ağı ile birbirlerine bağlanıyor. Bir kent bölgesi olarak Maslak deneyimi 21. yüzyıl distopik kentleşmesini birinci elden anlamak için bir fırsat teşkil ediyor. Psikografik bir yürüyüş, ‘dérive’ yoluyla tasarımcı Ali Bakova ve mimari teorisyen/eleştirmen Gökhan Karakuş, katılımcıları bugünün Maslak gerçeği içinde “2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında “2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk” başlıklı rotanın yürüyüşünü gerçekleştirdi. Rota için bilet alan izleyiciler, biletleriyle 6 Aralık’taki yürüyüşe katıldı. Bu yürüyüşün bir parçası olarak tasarım, mimari ve kentleşmenin sembolik doğası, İstanbul’un peyzaj deneyiminin kişisel ve sosyal dinamiklerine dair derin bir anlayışa katkıda bulundu. Yürütücüler: Ali Bakova, Gökhan Karakuş

Avrupa Sanat Ödülleri

Tarih: 22.11.2011

Bay İnşaat, 2011 yılında Sovereign Art Foundation-Avrupa Sanat Ödülleri kapsamında gerçekleşen 30 finalist sergisinin ana sponsoru oldu. Eserlerin satışından elde edilen gelirlerin yüzde 50’si eser sahibi sanatçılara bağışlandı, diğer yarısı da Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği’nin sürdürdüğü “Koruyucu Ruh Sağlığı” projesine aktarıldı. 300’e yakın sanatçının katıldığı yarışmada Tim Marlow, Marc–Olivier Wahler, Philly Adams, Başak Şenova ve Ali Akay’dan oluşan seçici kurul 30 sanatçının eserini sergilemeye layık buldu. Öte yandan finale kalan 30 güncel sanatçının eserini sanat tutkunlarıyla buluşturan serginin, genç sanatçıları uluslararası alanda sanat dünyasının önemli küratör ve sanat kurumlarıyla buluşturan bir misyonu da bulunmakta.

Stars of Istanbul

Tarih: 08.09.2011

Her çocuğa temel eğitimi tamamla şansı verilmesi amacıyla, UNICEF Türkiye’nin öncülüğünde gerçekleşen “Stars of Istanbul” projesine BAY İnşaat da destek verdi. Proje kapsamında; 110 sanatçı, tasarımcı ve zanaatkarın tasarladığı 120 yıldız sergilendi. BAY İnşaat’ın 42 Maslak projesi adına tasarlanan yıldızı ise sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu imzasını taşıyor.

Image

Benim Sanatım

SANATI, SANATÇIYI VE SANATSEVERİ BULUŞTURAN PLATFORM: Artful Living

Sanat dünyasındaki gelişmeleri anında takip etmek isteyenlerin buluşma noktası olan Artful Living (www.artfulliving.com.tr), Türkiye’nin en çok takip edilen çevrim içi sanat, edebiyat ve kültür yaşam platformu olmanın gururunu yaşıyor.

BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı’nın sanata ve yaratıcı sektörlere olan inancının bir sonuç olarak ve BAY İnşaat desteğiyle 2013 yılında hayata geçirilen Artful Living, çağdaş̧ sanattan edebiyata, müzikten tiyatroya geniş̧ bir yelpazeyi takipçilerine sunuyor. Sanat kurumlarına, sanatçılara ve sanat izleyicilerine kolektif bir sanat ortamı yaratmayı hedefleyen Artful Living, zengin içerikleri sayesinde aylık sayfa görüntüleme sayısında 500.000’e ulaştı. Sanat profesyoneli, küratör, sanatçı, yazar, galerici ve sanatseverlerin bir çatı altında buluştuğu Artful Living, uluslararası ve ulusal haberleri yakından takip ederek yeni sanatçı ve yazarlar ile tanışmanıza fırsat yaratırken en yeni etkinliklerden de haberdar olmanızı sağlıyor.

Artful Living Vizyonu

Artful Living sanat, kültür yaşam ve edebiyat alanlarında izleyicisine nitelikli haber ve özgün içerik sunar. İzleyicilerini sanat ve kültür yaşam hayatının bir parçası yaparak, paylaşımlarda bulunmasını, yorumlar yapmasını, takipte bulunabilmesini ve ürettiklerini paylaşabilmesini sağlar, bu hali ile Artful Living eşsiz bir sanat sosyal medyasıdır. Sanatçıları ve yazarları tanıtırken, eserlerinin sunumu için uluslararası bir platform kurarak destek sunar. Yetenekli ve yaratıcı dimağların öne çıkabilmesi ve meziyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için hizmet verir. Yaratacağı projeler ile sürdürülebilir bir sanat ve kültür topluluğu olmayı kendisine amaç olarak belirlemiştir. Artful Living, BAY İnşaat sponsorluğunda, 2013 yılından beri İstanbul’da devamlılığını sürdürmektedir.

Artful Living;

Hayal etmeye,

Yeteneğin ve aklın gücüne,

Yaratıcılığın barındırdığı sonsuz imkânlara inanır.

Sanatın ve bilimin bir toplumu geleceğe taşıyan en temel yapılar olduğuna olan inancı ile geleceğe bırakabileceği en iyi mirasın bu iki unsur ile donatılmış bir toplum olduğuna inanır. Artful Living sürdürülebilir bir sanat ve kültür topluluğu oluşturarak, pozitif bir dönüşümün parçası olmaktan içtenlikle mutluluk duyar.

Artful Living - Basılı Yayınları ve Ajandalar

Basılı Yayınlar:

• 42 Maslak - Alem Artful Living dergisi

• 10. Contemporary Istanbul kapsamında “CI Daily” isimli beş günlük sanat gazetesi

• 14. ve 15. !f İstanbul kapsamında “!f Insider” sinema dergisi

• 34. İstanbul Film Festivali kapsamında “FESTİVALDEN” sinema dergisi

Ajandalar:

2017 Artful Living Eylül Sanat Ajandası

Artful Living 2019 Ajandası

Artful Living 2020 Ajandası

Sergiler:

“Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal” Sergisi 42 Shopping Mall Art!SPACE Galleries’de

Sergi Tarihi: 27.10.2017-30.11.2017

İngiliz ressam Ned Pamphilon’un Atatürk’e duyduğu hayranlıkla resmettiği eserlerini bir araya getiren “Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal Atatürk” sergisi 27 Ekim’de 42 Shopping Mall Art!SPACE Galleries’de sanatseverlerle buluştu.

Dünyanın En Eski Tapınağına Yolculuk! “Göbeklitepe” Sergisi 42 Shopping Mall Art!SPACE Galleries’de

Sergi Tarihi: 1.11.2017-04.12.2017

42 Shopping Mall, birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Mustafa Kemal Atatürk temalı eserleri ile bilinen İngiliz ressam Ned Pamphilon’un “Göbeklitepe: Türkiye’nin Kültür Tacında Yepyeni Bir Mücevher” sergisini İstanbul 1881 iş birliği ile sanatseverlerle özel bir davette buluştu. 42 Shopping Mall Art!SPACE Galleries, İngiliz ressam Ned Pamphilon’un en yeni eserlerini bir araya getiren “Göbeklitepe: Türkiye’nin Kültür Tacında Yepyeni Bir Mücevher” sergisiyle dikkat çekici sanat çalışmalarını sürdürüyor.

Gama Galerinin “ABSTR(ACT)” Sergisi 42 Shopping Mall Art!SPACE Galleries’de

Sergi Tarihi: 24.10.2017-12.12.2017

Sanat, gastronomi, eğlence ve alışverişi bir arada sunan 42 Shopping Mall, kültürel bir merkez olarak ilk önemli buluşmasını gerçekleştirdi. Murat Bengüer’in “ABSTR(ACT)” başlıklı kişisel sergisi, Çağla Cabaoğlu Galleries, 42 Shopping Mall Art!SPACE Galleries alanında yer aldı.

Gama Galeri “Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?” Sergisi 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de

Sergi Tarihi: 19.09.2017-15.11.2017

Yıl boyu çağdaş sanatın güçlü mesajlarını izleyicilerle buluşturan 42 Maslak Art!SPACE Galleries; Gama Galleries iş birliği ile “Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?” sergisini Contemporary İstanbul’un ardından Maslak’a taşıyarak yeni sezona dinamik bir giriş yaptı. Yeni sanat sezonu Maslak’ta güçlü mesajlar içeren bir sergi ile açıldı. Yıl boyu sanatla iç içe bir yaşam seçeneği sunan 42 Maslak’ın yeni sergisi 19 Eylül’de Art!SPACE Galleries’de açıldı. BAY İnşaat ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına serginin sanatçılarının yanı sıra; Güray Akar, Derya Bigali, Yusuf Day, Koray Erkaya, Gizem Oflazoğlu, Berrin Saran, Nuray Fenercioğlu, Şahika Öztol, Canan Tınaz, Özge İncecik, Zeynep Uzel, Aydın Arpa, Erdal Dilaver, Gözde Çubukçu, Ali Bakova, Lara Dibriş, Nevin Kalabak, Merve Özenbay, Ayşe Kalabak, Rima Kolbaşı, Yeliz Tozlu başta olmak üzere sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarından çok sayıda kişi katıldı.

Üç başlık altında işlenen sergide “Nereden Geldik?” başlığı altında Beril Gülcan ve Havva Marta’nın, “Biz kimiz?” başlığı altında Yiğit Dündar, Emile Gotmann ve Burcu Urgut’un, “Nereye gidiyoruz?” başlığında ise Nilay Özenbay, Melike Uçku ve Yiğit Yazıcı’nın eserleri yer alıyor. Serginin çekirdeğinde güncel sorunlara bir çözüm arayışı ve pozitif bir yaklaşımla tartışmalara açık bir davet bulunuyor.

“İstanbul’dan İzler” Sergisi 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de!

Sergi Tarihi: 15.06.2017-15.09.2017

Gama Art Galleries iş birliğiyle Art!SPACE Galleries’de açılan ve dört ayrı sanatçının İstanbul’dan etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getiren ‘İstanbul’dan İzler’ adlı sergi 15 Haziran’da sanatseverlerle buluştu.

Gama Art Galleries’nin Dominique Barreau, Eric Peyret, Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in eserlerinden oluşturduğu “İstanbul’dan İzler” karma sergisi, 15 Haziran’da Art!SPACE Galleries’de açıldı. BAY İnşaat ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarından çok sayıda kişi katıldı.

Geçtiğimiz yıllarda Gama Art Galleries’nin davetlisi olarak farklı zamanlarda İstanbul’a gelen ve İstanbul üzerine uzun süreli sanat çalışmaları yapan Dominique Barreau ve Eric Peyret’in İstanbul’u yaşayarak şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri aktardıkları resimler sergide izleyicilere sunuluyor. Sergide Türk sanatçı Esra Meral Demircan’ın İstanbul’a dair hayranlığının yansımalarından oluşan eserleri sergilenirken, keçe gibi farklı malzemeler kullanarak kent masalları anlatan eserleri ile bilinen Murat İrtem’in çalışmaları da yer alıyor.

‘Zihin Topoğrafyası’ 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de!

Sergi Tarihi: 05.04.2017-20.05.2017

Sanatsal etkinliklerini aralıksız sürdüren 42 Maslak, BAY İnşaat ev sahipliğinde heyecan verici bir sergiyi daha sanatseverlerle buluşturdu 5 Nisan’da 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de gerçekleşen serginin açılışına sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simaları katıldı.

Erkan Özdilek ve Kerim Kılıçarslan’ın 2016’da başladığı ve son adımı 2018’de tamamladıkları, ve Kapadokya bölgesini bir deneyim alanı olarak kurguladıkları bu serginin küratörlüğünü Marcus Graf üstlendi. İlk adımı 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de gerçekleşen bu proje, uluslararası bir dizi sergi, sunum, workshop ve tüm bu sürecin belgelendiği bir kitaba dönüşecek uzun ve zorlu bir çalışma sürecinin ürünü olarak öne çıktı.

Bugünün sanat-piyasa koşullarında ikili veya çoklu ilişkiler ağıyla kendisini var etmeye çalışan sanatçı profiline muhalif yaklaşımları ve bu tavrı kendi sanatsal pratiklerine taşıyan projenin ilk sergisi, sanatseverlerle buluştu.

** ”Şimdinin Kırılganlığı” Sergisi 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de!**

Sergi Tarihi: 09.02.2017-01.04.2017

Sanatı yaşamın bir parçası haline getiren 42 Maslak’ta, 9 Şubat Perşembe günü “Şimdinin Kırılganlığı” sergisinin açılışı gerçekleşti. 42 Maslak, BAY İnşaat ev sahipliğinde Art!SPACE Galleries’de gerçekleşen açılışa sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simaları katıldı. Zeynep Akgün, Özgür Demirci, Ahmet Duru, Sibel Horada, Hayal İncedoğan, Nesren Jake, Sümer Sayın, Berkay Tuncay, Ayla Turan ve Sayat Uşaklıgil’in eserlerinin yer aldığı serginin açılışında Galata Perform ekibi de dikkat çekici bir performans gerçekleştirdi. Geçmişin sakin sanat müziği ezgileri eşliğinde günlük yaşamın yoğun temposu arasındaki tezatlıkları sergileyen Galata Perform ekibi, sanatseverlere keyifli anlar yaşattı.

Mustafa Seven’in ARTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Sergisi 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de!

**Sergi Tarihi: 21.12.2016-31.01.2017**

Yaşamın sanatla harmanlandığı 42 Maslak’ın galeri alanı Art!SPACE Galleries’nin ev sahipliği yaptığı ARTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ fotoğraf sergisinin açılış kokteyli 21 Aralık tarihinde, sanatseverlerin katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın dahil olduğu üçgende kurumsal ve ticari müşterilerine sürdürülebilir bankacılık hizmeti veren PASHA Bank’ın ülkelerarası sinerji hedefini sanatsal boyuta taşımasının bir sonucu olan ARTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluştu. İş ve cemiyet hayatından isimlerin de katıldığı sergi açılışı, 42 Maslak’ın seçkin atmosferinde gerçekleşti. Bakü, İstanbul ve Tiflis’in hayat dolu insanlarının, hiç yaşlanmayan sokaklarının ve köklü değerlerinin fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’in kadrajından ölümsüzleştirildiği ARTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ fotoğraf sergisi ile her şehrin doğal yaşamı, insan ilişkileri, tarihi simgeleri incelenerek sanatseverlerin bütün dokuyu deneyimleyebilmeleri amaçlandı. Başarılı fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’in yorumuyla ortaya çıkarılan sergi, Bakü ve Tiflis’ten önce Türk sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Çağla Cabaoğlu Galleries “Çağdaş Hikayeler” Özel Daveti 42 Maslak Art!SPACE Galleries’de!

Sergi Tarihi: 16.08.2016 - 07.12.2016

Sanatın çekim noktası 42 Maslak Art!SPACE Galleries, yeni sanatçıların ve eserlerin de katılımıyla gerçekleştirilen, Çağla Cabaoğlu Galleries “Çağdaş Hikayeler” sergisinin özel davetine ev sahipliği yaptı.

“Çağdaş Hikayeler” sergisinde, yeni eklenen sanatçılar ile birlikte; Kerem Ağralı, Nadide Akdeniz, Rengin Altınalmaz, Hasan Araptarlı, Hüseyin Arda, Fulya Asyalı, Necip Baykara, Beyza Boynudelik, Kurt Bullend, Uğur Çakı, Güneş Çınar, Hakan Çınar, Gökhan Deniz, Evren Erol, Emilie Gotmann, Serpil Kapar, Fatmagül Karadeniz, Hakan Bilal Karakaya, Hakan Kırdar, İlke Kutlay, Levent Morgök, Barış Sarıbaş, Rüchan Şahinoğlu, Varol Topaç, Gökte Tunç, Ayla Turan, Olgu Ülkenciler, Ekrem Yalçındağ ve Gülce Yelken’in eserleri yer alıyor.

Sanatı; rezidansları ve plazalarıyla şehrin en gözde semti Maslak’ta konuk eden ve sanatı hayatın her alanına taşıyan 42 Maslak; yeni bir iş birliğiyle kalabalık bir davetli topluluğunu ağırladı. 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Çağla Cabaoğlu Galleries’nin ‘’Çağdaş Hikayeler’’ seçkisi; Art!SPACE Galleries’de sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşti. 26 sanatçının 60’ya yakın eserinin yer aldığı Çağdaş Hikayeler sergisi açılışına; sanat, cemiyet ve iş hayatından birçok isim katıldı.

Leyla Alaton, Alize Tansever, Neslihan Up, Mustafa Toner, Müjde & Gabi Doenyas, İzi Doenyas, Aydoğan Semizer, Rana Anıl, Hande Oğuz, Füsun Hattat, Fatmagül Karadeniz, Ayşe Yağcı, Ferda Paksoy, Aydın & Reyhan Harezi, Aydın Dinçer, Zafer Parlar, Güray Akar, Sema Topaloğlu’nun aralarında olduğu isimler geç saatlere dek 42 Maslak’ın sıra dışı atmosferinde bir araya geldiler.

26 Sanatçının 60’a Yakın Eseri ‘‘Çağdaş Hikayeler’’le 42 Maslak, Art!SPACE Galleries’de!

Sergi Tarihi: 16.08.2016 - 07.12.2016

Sanatseverleri 7/24 sanatla buluşturan 42 Maslak, yepyeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Çağla Cabaoğlu Galleries’nin seçkisiyle sanatçıların eserleri Art!SPACE Galleries’ye konuk oldu.

“Çağdaş Hikayeler” sergisinde; Kerem Ağralı, Nadide Akdeniz, Rengin Altınalmaz, Hasan Araptarlı, Fulya Asyalı, Necip BAYkara, Beyza Boynudelik, Kurt Bullend, Uğur Çakı, Güneş Çınar, Hakan Çınar, Gökhan Deniz, Evren Erol, Serpil Kapar, Fatmagül Karadeniz, Hakan Bilal Karakaya, Hakan Kırdar, İlke Kutlay, Levent Morgök, Barış Sarıbaş, Rüchan Şahinoğlu, Varol Topaç, Gökte Tunç, Ayla Turan, Olgu Ülkenciler ve Gülce Yelken’in eserleri yer alıyor.

Sanat, iş ve cemiyet dünyasını buluşturan kapanış kokteyli: ‘’Sahne ve Bellek’’ 42 Maslak Art!SPACE’de!

Sergi Tarihi: 08.01.2016 –02.03.2016

Davetlileriyle sanat, iş ve cemiyet dünyasının üst düzey simalarını bir araya getiren 42 Maslak, sanatçı Sıtkı Kösemen’in ‘’Sahne ve Bellek’’ sergisinin kapanış kokteyli ile özel sanat davetlerine bir yenisini daha ekledi. 28 Ocak’tan bu yana SANATORIUM işbirliği ile sanatseverlerle buluşan “Sahne ve Bellek” sergisinin kapanış kokteyli 2 Mart Çarşamba günü 42 Maslak’ın kültür ve sanat mekanı Art!SPACE Galleries’de gerçekleşti. BAY İnşaat ev sahipliğinde gerçekleşen davete sanatçı Sıtkı Kösemen’in yanı sıra Albert Şilton, Ali Kerim Akkoyunlu, Yiğit Ersu, Ali Sözmen, Dilara Şencan, Güran Gökyay, Gabi-Müjde Doenyas, İzi Doenyas, Tamer Yılmaz, Tuna-Beto Küçükkaya, Varol-Melis Değerli gibi sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simaları katıldı. Art!SPACE Galleries’deki kapanış kokteyline gelen sanatseverler, Ortaköy Eski Yahudi Öğrenci Yurdu’ndaki 70’lerden kalma posterler ile İstanbul’un sosyopolitik tarihine tanıklık etme fırsatı buldu.

Türk Çağdaş Sanatının Son 10 Yılını Buluşturan Özel Seçki 42 Maslak Art!SPACE’de!

Sergi Tarihi: 10.03.2015 – 08.04.2015

Maslak bölgesinin İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olması için sanat etkinliklerini aralıksız sürdüren 42 Maslak, x-ist sanatçılarından Erkut Terliksiz, Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserlerinden oluşan özel seçkisinin açılışı ile özel sanat davetlerine bir yenisini daha ekledi. BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ev sahipliğinde Batu Aksoy, Mehmet-Arzu Kunt, Aslı Yazıcıoğlu, Güray Akar, Koray Bilici, Mete Zadil, Kaan Karasoy, Özlem Alıcı, Burcu Aldinç, Ahmet Ortaçlı, Meral Muhayyeş ve Burcu-Hamit Hamutçu gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasının tanınmış simalarının katılımı ile gerçekleşti. Davetliler, Erkut Terliksiz’in buluntu malzemelerle çalıştığı eserleri, Ekin Saçlıoğlu’nun hologram işlerini, Seda Hepsev’in toplumsal ilişki formlarını mizahi bir dille irdeleyen tuval üzerine akrilik resimlerini görme ve sanatçılarla bir araya gelme fırsatı buldu.

İçinden Masal Geçen Açılış: Onur Gülfidan 42 Maslak Art!Space Galleries’de

Sergi Tarihi: 15.12.2015 – 22.01.2016

İstanbul’un en aktif yaşam ve sanat merkezlerinden biri olan 42 Maslak’ta, Onur Gülfidan sergisinin açılışı gerçekleşti. BAY İnşaat ev sahipliğinde Art!SPACE Galleries’de gerçekleşen açılışa, sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simaları katıldı. Onur Gülfidan ile bir araya gelme fırsatını bulan sanatseverler, Dolunay Obruk’un şarkılarıyla keyifli bir gece geçirdi. Sanatın yaşamı zenginleştirmesinden ilham alan “Artful Living” konseptini özgün ve nitelikli projelerle sürdürmeye devam eden 42 Maslak, böylece Art!SPACE Galleries’de yepyeni bir sergiye ev sahipliği yaptı.

’Shuffle’’ Sergisi 42 Maslak Art!Space Galleries’de!

Sergi Tarihi: 05.11.2015 – 11.12.2015

“Artful Living” konseptiyle günlük yaşamın her anını sanatla zenginleştiren 42 Maslak; Art!SPACE’de; Mixer ‘’Shuffle’’ sergisine ev sahipliği yaptı. Bağımsız sanatçıları destekleyen Mixer’ın dinamik yapısını ve gelecek vaat eden genç sanatçılarını ön plana çıkaran ‘Shuffle’ sergisi, 42 Maslak Art!SPACE’de sanatseverlerle buluştu.

‘Weltschmerz’ Sergisi Kapanış Kokteyli 42 Maslak Art!Space Galleries’de’

Sergi Tarihi: 21.06.2015 – 03.06.2015

Küratörlüğünü Pırıl Güleşçi Arıkonmaz / Pg Art Galleries’nin üstlendiği; ‘Weltschmerz’ başlıklı grup sergisinin kapanış kokteyli 42 Maslak ART!SPACE’te gerçekleşti. Bünyesine yeni sanatçı ve işleri de dahil ederek ‘42 Maslak Art!Space’te yeniden kurgulanan ‘Weltschmerz’ başlıklı grup sergisi, Candaş Şişman, Çınar Eslek, Devran Mursaloğlu, Günnur Özsoy, Jak Baruh, Kerem Ozan Bayraktar ve Yonca Karakaş’ın çalışmalarına yer veriyor. Pırıl Güleşçi Arıkonmaz / Pg Art Galleries’nin küratörlüğünü üstlendiği sergiye ismini veren ‘Weltschmerz’; dünyanın sosyal ve fiziksel acımasızlığı karşısında bireyin hissettiği sıkıntı, yabancılaşma, depresyon ve acıya dair bir kavram olarak yer alıyor.

Jasper de Beijer: “Var Olamayan Dünya” Sergisi 42 Maslak Art!Space Galleries’de!

Sergi Tarihi: 11.02.2015-31.03.2015

Kerimcan Guleryuz/The Empire Project küratörlüğünde gerçekleşecek olan Hollandalı sanatçı Jasper de Beijer’in “The World That Never Made It / Var Olamayan Dünya” adlı sergisi 42 Maslak Art!SPACE’de sanat severlerle buluştu. Tüm sanat severlerin merakla beklediği bu sergiyi kaçırmayın. Jasper de Beijer’ in son eserleri de eş zamanlı olarak The Empire Project Sanat Galerisinde sergilenmeye devam edecek.

Jasper de Beijer Kimdir?

Amsterdam doğumlu Jasper De Beijer, sanat okullarındaki akademik eğitimini 1997 yılında tamamladı. Okul hayatı boyunca tutkulu bir eskiz sanatçısı olan De Beijer, çizimlerinde, ölçekli modellere ve sahne tasarımlarına sıklıkla yer verdi. İşlediği fotoğrafların başlangıç noktasını da yine bu malzemelerle oluşturduğunu ilk fotoğraf dizisi ‘Buitenpost’la birlikte göstermiş oldu. Sanatçı, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projeleri, kendi stüdyosunda sıfırdan inşa etti. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda toplu ve kişisel sergiye katılan Jasper De Beijer’in eserleri, Bank of America ve Rabobank gibi dünyaca ünlü koleksiyonlarda yer almıştır.

“< Bilinmeyen Kod > Fotoğraf ve Video” Sergisi 42 Maslak Art!Space Galleries’de

Sergi Tarihi: 13.11.2014

Dr. Ebru Yetişkin küratörlüğünde, Mehmet Çeper ve Mehmet Ali Boran’a ait fotoğraf ve video işlerinin yer aldığı sergi 42 Maslak ART!SPACE’te gerçekleşti. Haneke’nin başyapıtlarından biri olan “Bilinmeyen Kod: Bazı Gezilerin Tamamlanmamış Hikayeleri” (2000) adlı filminden ilham alan sergi, dijital toplumların, gündelik hayatın küçücük anlarına sızmış çelişkili durumları nasıl deneyimlendiğine odaklanıyor.

42 Maslak ART!SPACE’de düzenlenen açılış yemeğine Feryal Gülman, Maide Kurttepeli, Vedat Alaton, Merve Yöneyman, Erdal-Belkıs Aksoy, Hülya Biren gibi isimler katıldılar.

Ahmet Güneştekin Özel Seçkisi 42 Maslak’ta

Sergi Tarihi: 30.09.2014-07.11.2014

BAY İnşaat, Ahmet Güneştekin onuruna 30 Eylül Salı akşamı 42 Maslak ART!SPACE’de düzenlediği özel davette ünlü isimleri bir araya getirdi. Dünyanın en saygın sanat kurumlarından Marlborough Galleries’nin sanatçısı Ahmet Güneştekin’in, Marlborough Monaco’daki “Güneş Çemberinin Varisi / L’héritier du disque solaire” başlıklı kişisel sergisi 42 Maslak ART!SPACE’de düzenlenen davetle kutlandı.

Ahmet Güneştekin onuruna düzenlenen davette, Ahmet Eraslan, Hikmet Eraslan, Ahu-Süleyman Orakçıoğlu, Mukaddes Akça, Zülfikar Bekar, Maria-Yahşi Baraz, İmge Pamukçu, Şeyma Kumuk, İmge Pamukçu, Stella-Şafak Levi, İzim - Murat Tuncer,Hakan Bali, Serkan Bali, Maide Kurttepeli, Nilgün Gülen, Pınar Kartal Timer, Salih Memecan, Balçiçek İlter, Sedefhan Oğuz, Kerim Sipahiler, Murat - Rima Kolbaşı, Kamil Şukun Eti - Nesim Özmandıracı, Belkıs Aksoy, Gamze Aksoy, Erdal Aksoy, İnci Aksoy, Yakup Süt, Ali Selcuk, Dogan Yıldırım, Dara Kırmızıtoprak, Vedat Özçelik, Aziz Karadeniz ve Güneri Cıvaoğlu gibi sanat, cemiyet, iş ve basın dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi. Son dönem Güneştekin eserlerinden oluşan özel atmosferde davetliler sanatçının en güncel eserlerini görme fırsatını yakaladı.

InStyle Türkiye ile ‘Yüzler’ Sergisi 42 Maslak Art!Space Galleries’de!

Sergi Tarihi: Haziran-Eylül 2014

InStyle Türkiye’nin 100’üncü sayısı için düzenlenen ‘YÜZLER’ Sergisi, 42 Maslak ART!SPACE muhteşem bir gece ile açıldı.Tüm gelirin LÖSEV’e bağışlandığı sergi 1 Eylül’e kadar ziyaret edilebilir.

Türkiye’nin kendi alanında önde gelen ve fotoğraf sanatıyla yakından ilgilenen 50 ismi, NIKKEI-MDG bünyesinde yer alan stil dergisi InStyle Türkiye’nin 100’üncü sayısı için çevrelerinde gördüğü “Yüzleri” farklı bakış açılarıyla fotoğraf karelerine taşıdı. Ünlü isimlerin objektiflerine yansıyan bu özel fotoğraf kareleri, “50 Fotoğrafçı, 50 Yüz” temalı “YÜZLER’ sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

BAY İnşaat’ın Sanat portalı Artfulliving.com.tr’nin de desteği ile 42 Maslak ART!SPACE‘de açılışı gerçekleştirilen sergiye; iş, sanat, medya ve cemiyet çevresinden çok sayıda tanınmış isim katıldı.

InStyle Türkiye dergisinin 100. sayısını kutlamak için bir araya gelen eserlerin satışından elde edilecek tüm gelirin LÖSEV’e bağışlandı.

InStyle ‘YÜZLER’ Sergisinde yaşamın içinden süzdüğü kareleri paylaşan 50 fotoğrafçı şu isimlerden oluşuyor: Alphan Eşeli, Ara Güler, Arhan Kayar, Arslan Sükan, Ayşegül Dinçkök, Ayten Alpün, Bennu Gerede, Bige Yalın, Burak Ertaş, Candaş Arın, Cem Boyner, Cihan Alpgiray, Çağan Irmak, Çiler Geçici, Deniz Akel, Deniz Özgün, Derin Sarıyer, Emrah Yücel, Emre Doğru, Emre Güven, Ertuğrul Özkök, Koray Birand, Koray Erkaya, Koray Parlak, Lal Dedeoğlu, Levent Özçelik, Mehmet Günyeli, Mehmet Turgut, Merve Hasman, Murad Küçük, Murat Daltaban, Murat Tabanlıoğlu, Mustafa Koç, Mustafa Seven, Nihat Odabaşı, Özlem Avcıoğlu, Sedef Delen, Selman Bilal, Serdar Bilgili, Serdar Erener, Serhat Hayri, Serkan Şedele, Sıtkı Kösemen, Sinan Çetin, Şebnem Çapa, Tamer Yılmaz, Ümit Savacı, Zekai Demir, Zeynel Abidin Ağgül, Zeynep Özyılmazel.

Mehmet Güleryüz’ün 55. Sanat Yılı 42 Maslak Art!Space Galleries’de Kutlandı!

Tarih: 16.01.2014

Mehmet Güleryüz’ün 75’inci yaşı ve 55’inci sanat yılı, sanatı destekleyen “Artful Living” vizyonu ile BAY İnşaat ev sahipliğinde kutlandı. Bu yıl 75’inci yaşını ve 55’inci sanat yılını kutlayan değerli sanatçı Mehmet Güleryüz onuruna verilen davette Empire Project/Kerimcan Güleryüz ile birlikte; BAY İnşaat ev sahipliği yaptılar.

Geceye katılan isimler arasında; Arzu-Mehmet Kunt, Atıl Kutoğlu, Komet, Hakan Ezer, Banu Dedeman, Batu Aksoy, Nesrin-Ahmet Esirtgen, Bedri-Sibel Bakam, Çağla Çabaoğlu, Doruk Acar, Tuğba Peksayar, Arhan-Evren Kayar, Galip Gürel, İbrahim Bitargil, Maya Portakal, Esra Kaktüs, Oya Delahaye, Şebnem Qureshi, Levent Çalıkoğlu, Zeynep Selgur yer aldılar.

BAY İnşaat tarafından geceye katılan konuklara Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan şubat ayında çıkacak “Resmi Geçit” isimli kitabı Mehmet Güleryüz tarafından imzalanarak hediye edildi.

‘Mekanın Doğası’ Fotoğraf Sergisi 42 Maslak Art!Space Galleries’de!

Sergi Tarihi: 29.11.2012-11.02.2013

Klasik müzikten çağdaş resim ve fotoğraf alanlarına, yaşamı sanatla zenginleştiren projelerin destekçisi BAY İnşaat’ın, Hilpark Suites İstinye Projesi ikinci kez bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı. Küratörlüğünü Merih Akoğul’un yaptığı ‘Mekânın Doğası’ başlığını taşıyan karma fotoğraf sergisi, inşa halindeki bir dairenin sergi mekânına dönüştürülmesiyle farklılaşan galeride gerçekleşti. “Mekânın Doğası” sergisinde, doğanın daha kolay yok edilmek üzere küçük parçalara ayrıldığı günümüzde, boyun eğmek ile baş kaldırmak arasında kalan sanatın verdiği mücadele ve çağımızın alışkanlık yaratan nesnelerinden türlü nedenlerle kaçan insanların, kutsal alanlara farklı bir biçimde yeniden dönüşünün fotoğraflar üzerinden hikayesi anlatıldı. ‘Mekânın Doğası’ fotoğraf sergisi fotoğraf sanatının öncü isimlerinden Saygun Dura, ‘Benim Gerçeğim’ serisinden seçilen fotoğraflarıyla sualtı dünyasına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Suyun altında var olan evrenin yeryüzü ile olan ilişkisini yalnızca estetik anlamda sorgulamakla kalmayan Dura, aynı zamanda su altına farklı bir bakış açısı getirdi.Serginin genç sanatçılarından Kerem Çobanlı ‘Saklı’ ismini taşıyan serisinde, gecenin karanlığına sığınmış nesneleri ışıkla boyama tekniğini kullanarak fotoğraflarında birer sanat nesnesine dönüştü. Bir diğer genç sanatçı Murat Kublay, ‘Modern Sınırlar’ başlığı altında topladığı fotoğraflarında, doğal yaşam parklarında doğa ve insanın karşılaşmasını, Hadi Özgürkan ise ‘Hayalet Fabrikalar’ serisi ile Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra özellikle Doğu Bloku ülkelerinde görülen değişimi, Bulgaristan’ın farklı bölgelerinde terk edilmiş fabrikalar ve işçi evleri üzerinden bir kez daha gözler önüne serildi.

‘Gidilmemiş Zamanlar’ Fotoğraf Sergisi 42 Maslak Art!Space Galleries’de!

Tarih: 31.05.2012

Merih Akoğul ve 4 üniversite öğrencisinin ‘Gidilmemiş Zamanlar’ Fotoğraf Sergisi Hilpark İstinye’de açıldı. Sergi ‘gitmek’, ‘zaman’ ve ‘insanların bıraktığı izler’ kavramlarından oluşuyor.

BAY İnşaat sanat ile yaşamı iç içe sunan “Artful Living” konsepti ile, sanata ve genç sanatçılara desteğini tüm projelerinde sürdürüyor. Klasik müzikten çağdaş resim ve fotoğraf sanatına kadar birçok projenin destekçisi olan BAY İnşaat, Hilpark Suites Projesi ile de bir sergiye ev sahipliği yaptı. Hilpark Suites İstinye’de sanatseverlere kapılarını açan Gidilmemiş Zamanlar Fotoğraf Sergisi’nde Merih Akoğul ve 4 öğrencisinin eserleri yer alıyor. Sergi bitmemiş betonarme bir dairede gerçekleşiyor. Merih Akoğul’un Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki dört öğrencisi ile birlikte gerçekleştirdiği sergide gitmek, zaman ve insanların bıraktığı izler kavramları fotoğraf aracılığıyla yeniden ele alınıyor. Akoğul’un öğrencileri Nejat Çifçi, Gülbin Çetindemir, Deniz Koçak, Begüm Yamanlar’ın imzalarını taşıyan eserlerin yer aldığı Gidilmemiş Zamanlar Sergisi, günümüzde çağdaş fotoğrafın bulunduğu noktaya yaptığı göndermeleriyle farklı bir gövde ve nitelikli bir örnek oluşturdu.

Image

Benim Ormanım

Çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan yapılara imza atan Bay İnşaat, “Benim Ormanım” projesiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bay İnşaat, 2005 yılından bu yana TEMA Vakfı aracılığı ile sürdürdüğü proje kapsamında, yaptığı her konutun toplam metrekaresinin beş katı kadar sahayı ağaçlandırdı.

Bugüne kadar yapılan ağaçlandırma çalışmaları, Tekirdağ ilinde 8.900 adet ve İzmir Beydağ’da 22.800 adet fidanın toprakla buluşmasını sağladı. Bay İnşaat, günümüzde toplam 230.000 m2’lik alanın ağaçlandırılmasına destek oldu.

BAY İnşaat, daha yeşil bir Türkiye için ağaçlandırma çalışmalarına devam etmektedir ve toplamda 500.000 m2’lik bir alana “Benim Ormanım” demeyi hedeflemektedir.